Więcej
Wygasa AddTrust - zewnętrzny CA Root Sectigo

Wygasa AddTrust - zewnętrzny CA Root Sectigo

27-04-2020 10:47:05

Do tej pory Sectigo oferowało możliwość podpisywania certyfikatów przy użyciu starszego roota (AddTrust), aby zapewnić obsługę starych systemów i urządzeń. Root ten wygasa 30 maja 2020 r. Wszelkie aplikacje i instalacje, które z niego korzystają należy zaktualizować do maja, w innym wypadku może dojść do awarii lub wyświetlenia komunikatu o błędzie. Jednak w zdecydowanej większości przypadków standardowy root firmy Sectigo zapewni poprawne działanie. Z kolei w rzadkich, nietypowych przypadkach Sectigo oferuje nową opcję podpisywania krzyżowego z rootem AAA, który wygasa w 2038 r.

Jeśli zatem korzystasz z Sectigo Twój certyfikat będzie normalnie działał po 30 maja 2020 r. Wszyscy bowiem nowi klienci i systemy operacyjne korzystają z nowych rootów COMODO i USERTrust, które wygasają dopiero w 2038 r. W większości przypadków nie jest wymagane żadne działanie z Twojej strony, bez względu na to, czy wystawiłeś certyfikaty powiązane z AddTrust czy też nie.

W przypadku, gdy po 30 maja 2020 certyfikat nie działa poprawnie, zaktualizuj swoją przeglądarkę internetową lub ręcznie zmień rooty. Listę rootów Sectigo znajdziesz tutaj.

Najnowsze wpisy

Firefox wprowadził tryb HTTPS-only
21-01-2021 14:17:11

Pod koniec zeszłego roku na rynku zadebiutowała nowa wersja przeglądarki – Firefox ’83. Użytkownicy znajdą w niej sporo aktualizacji i nowości. Jedną z wprowadzonych zmian, ku większemu bezpieczeństwu i zaufaniu użytkowników, jest tryb HTTPS-Only.

Firefox wprowadził tryb HTTPS-only
Masz androida? Twój Let's Encrypt może nie zadziałać
09-12-2020 14:15:37

Certyfikat Let’s Encrypt może nie zadziałać nawet na co trzecim urządzeniu z systemem operacyjnym Android. W związku z zapowiedzią, w 2021 roku Let’s Encrypt zaprzestanie używać DST Root X3 na rzecz własnego certyfikatu głównego – ISRG Root X1.

Masz androida? Twój Let's Encrypt może nie zadziałać
ECC w szyfrowaniu SSL
07-10-2020 11:28:10

Internet stał się nieodłączną częścią naszego życia. Pracujemy, używając sieci. Robimy zakupy, płacimy rachunki, dokonujemy różnego typu transakcji. Nasze dane wrażliwe, podlegają ciągłej dystrybucji. Jak chronić ich bezpieczeństwo? Odpowiedzią na to są certyfikaty SSL. Śmiało możemy powiedzieć, że są polisą ubezpieczeniową naszych danych.

 

ECC w szyfrowaniu SSL
więcej wpisów