Więcej
Przeglądarka Firefox 69 nie obsługuje już Keygen

Przeglądarka Firefox 69 nie obsługuje już Keygen

01-10-2019 12:36:32

Keygen to element kodu HTML generujący klucze rejestracyjne do konkretnego programu dla określonych danych rejestracyjnych użytkowników. W przypadku certyfikatów SSL ułatwia on generowanie materiału klucza i przesyłania klucza publicznego jako części formularza HTML. Ten mechanizm jest przeznaczony do użytku z internetowymi systemami zarządzania certyfikatami. Zakłada się, że Keygen zostanie użyty w formie HTML wraz z innymi informacjami potrzebnymi do skonstruowania żądania certyfikatu, czego wynikiem będzie prawidłowo podpisany certyfikat SSL.

Od 3 września 2019 roku przeglądarka Firefox 69 nie obsługuje już niestandardowego elementu HTML, jakim jest keygen ani interfejsu DOM HTMLKeygenElement.

Zmiana ta dotyczy rejestracji certyfikatów S/MIME oraz Code Signing za pośrednictwem przeglądarki Firefox 69, oraz nowszej.

W takiej sytuacji, aby poprawnie zarejestrować powyższe certyfikaty, należy skorzystać z alternatywnych przeglądarek, takich jak Internet Explorer lub Safari.

Źródło: https://knowledge.digicert.com/

Najnowsze wpisy

Certyfikaty SSL tylko na rok
08-07-2020 15:37:18

Korzystasz z Safari bądź Chrome? Z dniem 1 września br. Apple i Google nie będą uznawać certyfikatów SSL z okresem ważności powyżej 398 dni. Jak czytamy w oficjalnym stanowisku Apple – skrócenie okresu ważności spowodowane jest troską o bezpieczeństwo użytkowników.

Certyfikaty SSL tylko na rok
Weryfikacja prawa do domeny za pomocą połączenia telefonicznego
03-06-2020 11:45:25

CA/Browser Forum wypracowało nowe metody weryfikacji prawa do domeny. Dotychczas odbywało się to za pomocą wiadomości e-mail, zamieszczenia pliku na serwerze oraz za pomocą DNS TXT. Teraz czas na potwierdzenia prawa do domeny za pomocą połączenia głosowego.

 

Weryfikacja prawa do domeny za pomocą połączenia telefonicznego
Wygasa AddTrust - zewnętrzny CA Root Sectigo
27-04-2020 10:47:05

Sectigo oferowało możliwość podpisywania certyfikatów przy użyciu starszego roota (AddTrust), aby zapewnić obsługę starych systemów i urządzeń. Root ten wygasa 30 maja 2020 r.

Wygasa AddTrust - zewnętrzny CA Root Sectigo
więcej wpisów