Więcej
Przeglądarka Firefox 69 nie obsługuje już Keygen

Przeglądarka Firefox 69 nie obsługuje już Keygen

01-10-2019 12:36:32

Keygen to element kodu HTML generujący klucze rejestracyjne do konkretnego programu dla określonych danych rejestracyjnych użytkowników. W przypadku certyfikatów SSL ułatwia on generowanie materiału klucza i przesyłania klucza publicznego jako części formularza HTML. Ten mechanizm jest przeznaczony do użytku z internetowymi systemami zarządzania certyfikatami. Zakłada się, że Keygen zostanie użyty w formie HTML wraz z innymi informacjami potrzebnymi do skonstruowania żądania certyfikatu, czego wynikiem będzie prawidłowo podpisany certyfikat SSL.

Od 3 września 2019 roku przeglądarka Firefox 69 nie obsługuje już niestandardowego elementu HTML, jakim jest keygen ani interfejsu DOM HTMLKeygenElement.

Zmiana ta dotyczy rejestracji certyfikatów S/MIME oraz Code Signing za pośrednictwem przeglądarki Firefox 69, oraz nowszej.

W takiej sytuacji, aby poprawnie zarejestrować powyższe certyfikaty, należy skorzystać z alternatywnych przeglądarek, takich jak Internet Explorer lub Safari.

Źródło: https://knowledge.digicert.com/

Najnowsze wpisy

Firefox wprowadził tryb HTTPS-only
21-01-2021 14:17:11

Pod koniec zeszłego roku na rynku zadebiutowała nowa wersja przeglądarki – Firefox ’83. Użytkownicy znajdą w niej sporo aktualizacji i nowości. Jedną z wprowadzonych zmian, ku większemu bezpieczeństwu i zaufaniu użytkowników, jest tryb HTTPS-Only.

Firefox wprowadził tryb HTTPS-only
Masz androida? Twój Let's Encrypt może nie zadziałać
09-12-2020 14:15:37

Certyfikat Let’s Encrypt może nie zadziałać nawet na co trzecim urządzeniu z systemem operacyjnym Android. W związku z zapowiedzią, w 2021 roku Let’s Encrypt zaprzestanie używać DST Root X3 na rzecz własnego certyfikatu głównego – ISRG Root X1.

Masz androida? Twój Let's Encrypt może nie zadziałać
ECC w szyfrowaniu SSL
07-10-2020 11:28:10

Internet stał się nieodłączną częścią naszego życia. Pracujemy, używając sieci. Robimy zakupy, płacimy rachunki, dokonujemy różnego typu transakcji. Nasze dane wrażliwe, podlegają ciągłej dystrybucji. Jak chronić ich bezpieczeństwo? Odpowiedzią na to są certyfikaty SSL. Śmiało możemy powiedzieć, że są polisą ubezpieczeniową naszych danych.

 

ECC w szyfrowaniu SSL
więcej wpisów