Więcej
Przeglądarka Firefox 69 nie obsługuje już Keygen

Przeglądarka Firefox 69 nie obsługuje już Keygen

01-10-2019 12:36:32

Keygen to element kodu HTML generujący klucze rejestracyjne do konkretnego programu dla określonych danych rejestracyjnych użytkowników. W przypadku certyfikatów SSL ułatwia on generowanie materiału klucza i przesyłania klucza publicznego jako części formularza HTML. Ten mechanizm jest przeznaczony do użytku z internetowymi systemami zarządzania certyfikatami. Zakłada się, że Keygen zostanie użyty w formie HTML wraz z innymi informacjami potrzebnymi do skonstruowania żądania certyfikatu, czego wynikiem będzie prawidłowo podpisany certyfikat SSL.

Od 3 września 2019 roku przeglądarka Firefox 69 nie obsługuje już niestandardowego elementu HTML, jakim jest keygen ani interfejsu DOM HTMLKeygenElement.

Zmiana ta dotyczy rejestracji certyfikatów S/MIME oraz Code Signing za pośrednictwem przeglądarki Firefox 69, oraz nowszej.

W takiej sytuacji, aby poprawnie zarejestrować powyższe certyfikaty, należy skorzystać z alternatywnych przeglądarek, takich jak Internet Explorer lub Safari.

Źródło: https://knowledge.digicert.com/

Najnowsze wpisy

Chrome zablokuje pobieranie załączników HTTP ze stron HTTPS
18-02-2020 15:28:21

Google będzie chronić użytkowników Chrome przed pobieraniem niebezpiecznych plików, stopniowo blokując ściąganie ze stron zabezpieczonych certyfikatem SSL załączników korzystających z HTTP.

Chrome zablokuje pobieranie załączników HTTP ze stron HTTPS
S/MIME - jak uruchomić certyfikat do szyfrowania wiadomości e-mail
10-02-2020 15:46:36

W czasach wszechobecnej inwigilacji oraz zagrożeń, jakie wiążą się z korzystaniem z Internetu, naturalną wydaje się potrzeba zabezpieczenia korespondencji prowadzonej z użyciem poczty elektronicznej. Do tego celu powszechnie stosowane są certyfikaty S/MIME, a jednym z najpopularniejszych jest certyfikat SSL Sectigo Secure E-mail. Rozwiązanie to pozwala zabezpieczyć konkretne adresy e-mail, dzięki czemu wiadomości są w pełni zaszyfrowane, a firma może ustrzec się przed wyciekiem ważnych danych czy phishingiem. S/MIME to rozwiązanie dedykowane zarówno dla podmiotów gospodarczych, jak i osób, które cenią sobie prywatność.

S/MIME - jak uruchomić certyfikat do szyfrowania wiadomości e-mail
Firefox zablokuje Web Push
22-01-2020 15:49:49

Jeszcze w tym miesiącu Firefox zablokuje wyskakujące okienka Web Push. Poza marketerami mało kto będzie za nimi tęsknił, bo jak pokazują badania FF aż 97% użytkowników zamyka je lub w ogóle blokuje stronę przed ich ponownym wyświetleniem.

Firefox zablokuje Web Push
więcej wpisów