Więcej
Jaki certyfikat SSL dla Google Merchant Center?

Jaki certyfikat SSL dla Google Merchant Center?

02-08-2019 10:23:22

Jeśli prowadzisz sklep internetowy i chcesz zaistnieć w wyszukiwarce Google z reklamą produktową, zwaną też rekamą z listą produktów (Product listing ads, PLA), musisz zacząć od konta w Google Merchant Center. W tej sytuacji Google wie z całą pewnością, że na Twojej stronie będzie dochodziło do przekazywania wrażliwych danych jak loginy czy dane płatności. Nie ma wątpliwości co do tego, że certyfikat SSL jest wymagany - ale jaki?

Jak podaje pomoc Google Merchant Center nie jest dozwolone

"Zbieranie lub wykorzystywanie danych osobowych bez odpowiednich zabezpieczeń [...] na stronie bez bezpiecznego protokołu SSL lub ważnego certyfikatu."

W przeciwnym wypadku konto może zostać zawieszone.

 

Jaki typ walidacji wybrać?

Google nie wskazuje, który typ certyfikatu należy stosować. Biorąc zatem pod uwagę tylko wymogi Google Shopping, można korzystać zarówno z odpowiedniego dla biznesu EV czy OV, jak i najprostszego DV.

Kierując się jednak chęcią budowania poczucia bezpieczeństwa wśród swoich klientów, ochroną przed phishingiem i troską o współczynnik konwersji, najodpowiedniejszym dla ecommerce jest certyfikat rozszerzonej walidacji - EV. Dlaczego? Nazwa Twojej firmy w pasku przeglądarki, obok kłódki, obok HTTPS. To ta dodatkowa informacja jest jednym z powodów, dla których wszystkie instytucje finansowe korzystają właśnie z Extended Validation.

Najnowsze wpisy

Chrome zablokuje pobieranie załączników HTTP ze stron HTTPS
18-02-2020 15:28:21

Google będzie chronić użytkowników Chrome przed pobieraniem niebezpiecznych plików, stopniowo blokując ściąganie ze stron zabezpieczonych certyfikatem SSL załączników korzystających z HTTP.

Chrome zablokuje pobieranie załączników HTTP ze stron HTTPS
S/MIME - jak uruchomić certyfikat do szyfrowania wiadomości e-mail
10-02-2020 15:46:36

W czasach wszechobecnej inwigilacji oraz zagrożeń, jakie wiążą się z korzystaniem z Internetu, naturalną wydaje się potrzeba zabezpieczenia korespondencji prowadzonej z użyciem poczty elektronicznej. Do tego celu powszechnie stosowane są certyfikaty S/MIME, a jednym z najpopularniejszych jest certyfikat SSL Sectigo Secure E-mail. Rozwiązanie to pozwala zabezpieczyć konkretne adresy e-mail, dzięki czemu wiadomości są w pełni zaszyfrowane, a firma może ustrzec się przed wyciekiem ważnych danych czy phishingiem. S/MIME to rozwiązanie dedykowane zarówno dla podmiotów gospodarczych, jak i osób, które cenią sobie prywatność.

S/MIME - jak uruchomić certyfikat do szyfrowania wiadomości e-mail
Firefox zablokuje Web Push
22-01-2020 15:49:49

Jeszcze w tym miesiącu Firefox zablokuje wyskakujące okienka Web Push. Poza marketerami mało kto będzie za nimi tęsknił, bo jak pokazują badania FF aż 97% użytkowników zamyka je lub w ogóle blokuje stronę przed ich ponownym wyświetleniem.

Firefox zablokuje Web Push
więcej wpisów