Więcej
Jaki certyfikat SSL dla Google Merchant Center?

Jaki certyfikat SSL dla Google Merchant Center?

02-08-2019 10:23:22

Jeśli prowadzisz sklep internetowy i chcesz zaistnieć w wyszukiwarce Google z reklamą produktową, zwaną też rekamą z listą produktów (Product listing ads, PLA), musisz zacząć od konta w Google Merchant Center. W tej sytuacji Google wie z całą pewnością, że na Twojej stronie będzie dochodziło do przekazywania wrażliwych danych jak loginy czy dane płatności. Nie ma wątpliwości co do tego, że certyfikat SSL jest wymagany - ale jaki?

Jak podaje pomoc Google Merchant Center nie jest dozwolone

"Zbieranie lub wykorzystywanie danych osobowych bez odpowiednich zabezpieczeń [...] na stronie bez bezpiecznego protokołu SSL lub ważnego certyfikatu."

W przeciwnym wypadku konto może zostać zawieszone.

 

Jaki typ walidacji wybrać?

Google nie wskazuje, który typ certyfikatu należy stosować. Biorąc zatem pod uwagę tylko wymogi Google Shopping, można korzystać zarówno z odpowiedniego dla biznesu EV czy OV, jak i najprostszego DV.

Kierując się jednak chęcią budowania poczucia bezpieczeństwa wśród swoich klientów, ochroną przed phishingiem i troską o współczynnik konwersji, najodpowiedniejszym dla ecommerce jest certyfikat rozszerzonej walidacji - EV. Dlaczego? Nazwa Twojej firmy w pasku przeglądarki, obok kłódki, obok HTTPS. To ta dodatkowa informacja jest jednym z powodów, dla których wszystkie instytucje finansowe korzystają właśnie z Extended Validation.

Najnowsze wpisy

Firefox wprowadził tryb HTTPS-only
21-01-2021 14:17:11

Pod koniec zeszłego roku na rynku zadebiutowała nowa wersja przeglądarki – Firefox ’83. Użytkownicy znajdą w niej sporo aktualizacji i nowości. Jedną z wprowadzonych zmian, ku większemu bezpieczeństwu i zaufaniu użytkowników, jest tryb HTTPS-Only.

Firefox wprowadził tryb HTTPS-only
Masz androida? Twój Let's Encrypt może nie zadziałać
09-12-2020 14:15:37

Certyfikat Let’s Encrypt może nie zadziałać nawet na co trzecim urządzeniu z systemem operacyjnym Android. W związku z zapowiedzią, w 2021 roku Let’s Encrypt zaprzestanie używać DST Root X3 na rzecz własnego certyfikatu głównego – ISRG Root X1.

Masz androida? Twój Let's Encrypt może nie zadziałać
ECC w szyfrowaniu SSL
07-10-2020 11:28:10

Internet stał się nieodłączną częścią naszego życia. Pracujemy, używając sieci. Robimy zakupy, płacimy rachunki, dokonujemy różnego typu transakcji. Nasze dane wrażliwe, podlegają ciągłej dystrybucji. Jak chronić ich bezpieczeństwo? Odpowiedzią na to są certyfikaty SSL. Śmiało możemy powiedzieć, że są polisą ubezpieczeniową naszych danych.

 

ECC w szyfrowaniu SSL
więcej wpisów