Więcej
Jaki certyfikat SSL dla Google Merchant Center?

Jaki certyfikat SSL dla Google Merchant Center?

02-08-2019 10:23:22

Jeśli prowadzisz sklep internetowy i chcesz zaistnieć w wyszukiwarce Google z reklamą produktową, zwaną też rekamą z listą produktów (Product listing ads, PLA), musisz zacząć od konta w Google Merchant Center. W tej sytuacji Google wie z całą pewnością, że na Twojej stronie będzie dochodziło do przekazywania wrażliwych danych jak loginy czy dane płatności. Nie ma wątpliwości co do tego, że certyfikat SSL jest wymagany - ale jaki?

Jak podaje pomoc Google Merchant Center nie jest dozwolone

"Zbieranie lub wykorzystywanie danych osobowych bez odpowiednich zabezpieczeń [...] na stronie bez bezpiecznego protokołu SSL lub ważnego certyfikatu."

W przeciwnym wypadku konto może zostać zawieszone.

 

Jaki typ walidacji wybrać?

Google nie wskazuje, który typ certyfikatu należy stosować. Biorąc zatem pod uwagę tylko wymogi Google Shopping, można korzystać zarówno z odpowiedniego dla biznesu EV czy OV, jak i najprostszego DV.

Kierując się jednak chęcią budowania poczucia bezpieczeństwa wśród swoich klientów, ochroną przed phishingiem i troską o współczynnik konwersji, najodpowiedniejszym dla ecommerce jest certyfikat rozszerzonej walidacji - EV. Dlaczego? Nazwa Twojej firmy w pasku przeglądarki, obok kłódki, obok HTTPS. To ta dodatkowa informacja jest jednym z powodów, dla których wszystkie instytucje finansowe korzystają właśnie z Extended Validation.

Najnowsze wpisy

Certyfikaty SSL tylko na rok
08-07-2020 15:37:18

Korzystasz z Safari bądź Chrome? Z dniem 1 września br. Apple i Google nie będą uznawać certyfikatów SSL z okresem ważności powyżej 398 dni. Jak czytamy w oficjalnym stanowisku Apple – skrócenie okresu ważności spowodowane jest troską o bezpieczeństwo użytkowników.

Certyfikaty SSL tylko na rok
Weryfikacja prawa do domeny za pomocą połączenia telefonicznego
03-06-2020 11:45:25

CA/Browser Forum wypracowało nowe metody weryfikacji prawa do domeny. Dotychczas odbywało się to za pomocą wiadomości e-mail, zamieszczenia pliku na serwerze oraz za pomocą DNS TXT. Teraz czas na potwierdzenia prawa do domeny za pomocą połączenia głosowego.

 

Weryfikacja prawa do domeny za pomocą połączenia telefonicznego
Wygasa AddTrust - zewnętrzny CA Root Sectigo
27-04-2020 10:47:05

Sectigo oferowało możliwość podpisywania certyfikatów przy użyciu starszego roota (AddTrust), aby zapewnić obsługę starych systemów i urządzeń. Root ten wygasa 30 maja 2020 r.

Wygasa AddTrust - zewnętrzny CA Root Sectigo
więcej wpisów