Więcej
Jaki certyfikat SSL dla Google Merchant Center?

Jaki certyfikat SSL dla Google Merchant Center?

02-08-2019 10:23:22

Jeśli prowadzisz sklep internetowy i chcesz zaistnieć w wyszukiwarce Google z reklamą produktową, zwaną też rekamą z listą produktów (Product listing ads, PLA), musisz zacząć od konta w Google Merchant Center. W tej sytuacji Google wie z całą pewnością, że na Twojej stronie będzie dochodziło do przekazywania wrażliwych danych jak loginy czy dane płatności. Nie ma wątpliwości co do tego, że certyfikat SSL jest wymagany - ale jaki?

Jak podaje pomoc Google Merchant Center nie jest dozwolone

"Zbieranie lub wykorzystywanie danych osobowych bez odpowiednich zabezpieczeń [...] na stronie bez bezpiecznego protokołu SSL lub ważnego certyfikatu."

W przeciwnym wypadku konto może zostać zawieszone.

 

Jaki typ walidacji wybrać?

Google nie wskazuje, który typ certyfikatu należy stosować. Biorąc zatem pod uwagę tylko wymogi Google Shopping, można korzystać zarówno z odpowiedniego dla biznesu EV czy OV, jak i najprostszego DV.

Kierując się jednak chęcią budowania poczucia bezpieczeństwa wśród swoich klientów, ochroną przed phishingiem i troską o współczynnik konwersji, najodpowiedniejszym dla ecommerce jest certyfikat rozszerzonej walidacji - EV. Dlaczego? Nazwa Twojej firmy w pasku przeglądarki, obok kłódki, obok HTTPS. To ta dodatkowa informacja jest jednym z powodów, dla których wszystkie instytucje finansowe korzystają właśnie z Extended Validation.

Najnowsze wpisy

Protokół SSL a TLS
05-08-2019 11:06:15

Często można się spotkać z pojęciem TLS czy certyfikatu TLS w zestawieniu z certyfikatem SSL. Jakie są różnice między nimi i czy można te nazwy stosować zastępczo?

Protokół SSL a TLS
Jaki certyfikat SSL dla Google Merchant Center?
02-08-2019 10:23:22

Jeśli prowadzisz sklep internetowy i chcesz zaistnieć w wyszukiwarce Google z reklamą produktową, zwaną też rekamą z listą produktów (Product listing ads, PLA), musisz zacząć od konta w Google Merchant Center. W tej sytuacji Google wie z całą pewnością, że na Twojej stronie będzie dochodziło do przekazywania wrażliwych danych jak loginy czy dane płatności. Nie ma wątpliwości co do tego, że certyfikat SSL jest wymagany - ale jaki?

Jaki certyfikat SSL dla Google Merchant Center?
Co to jest phishing, jego rodzaje i jak się przed nim chronić
11-07-2019 14:06:18

Oszustwo phishingowe to rodzaj cyber-ataku z użyciem masowych wysyłek emaili. Za ich pomocą cyberprzestępcy próbują skłonić niczego nie podejrzewające osoby do udostępnienia im swoich poufnych danych, takich jak dane karty kredytowej, PIN, dane dostępowe do konta bankowego, a nawet do dokonania przelewów na fałszywe konta.

Co to jest phishing, jego rodzaje i jak się przed nim chronić
więcej wpisów