Więcej
Jak wybrać odpowiedni certyfikat SSL

Jak wybrać odpowiedni certyfikat SSL

14-06-2019 12:23:12

Strony bez certyfikatu SSL są oznaczane przez przeglądarki internetowe jako “niezabezpieczone”. Pytanie nie brzmi więc “czy zainstalować certyfikat SSL”, ale “który certyfikat jest odpowiedni dla mojej strony?”. Wybór nie tak łatwy jak by się mogło wydawać. Możesz uniknąć wielu komplikacji i osiągnąć sukces online, jeśli Twój wybór będzie przemyślany.

Ile domen i sub-domen potrzebujesz zabezpieczyć?

Pojedyncze certyfikaty SSL zabezpieczają tylko jedną nazwę domenową lub adres URL. Kiedy chcesz chronić wiele domen i sub-domen możesz zamówić wiele certyfikatów. Możesz też wybrać rozwiązanie, które będzie dużo tańsze i jednocześnie ułatwi Ci zarządzanie certyfikatami (ich odnawianiem, ponownym wydawaniem). Idealnym rozwiązaniem jest certyfikat typu Wildcard i certyfikat dla wielu domen, czyli Multi-Domain, lub miks tych dwóch typów: certyfikat Multi-Domain Wildcard. Takie rozwiązanie to realne oszczędności i uproszczone zarządzanie. Wildcard chroni domenę i wszystkie jej subdomeny. Z kolei Multi-Domain chroni jednocześnie wiele domen. Wildcard Multi-Domain chroni zarówno wiele subdomen, jak i domen.

Jak ważna jest weryfikacja tożsamości?

Bez względu na to, jaki rodzaj strony posiadasz, zaufanie jest dziś najcenniejszą walutą online. Wszystkie certyfikaty SSL zawierają szyfrowanie chroniące przesyłane dane, w tym nazwy użytkowników, hasła i dane karty kredytowej. Jedynie musisz zdecydować, jaki poziom uwierzytelniania tożsamości wystarczy, aby Twoi goście czuli się komfortowo bez wątpliwości, że jesteś legalną organizacją, a nie jakąś witryną wyłudzającą informacje. Im wyższy poziom certyfikatu SSL, tym bardziej dogłębna walidacja, tym bardziej widoczne są wskaźniki zaufania wizualnego i większa pewność użytkowników.

Jakie są Twoje cele?

Jeśli Twoja reputacja online jest kluczowym czynnikiem sukcesu, a Twoim celem jest maksymalizacja konwersji, budowanie zaufania to konieczność. Badania pokazują, że 69% kupujących w Internecie szuka przede wszystkim witryn wyświetlających symbole zaufania. Certyfikaty SSL rozszerzonej walidacji (EV) wyświetlają natychmiast rozpoznawalne wskaźniki wizualne, prze co wpływają na wzrost sprzedaży.

Na ile ryzyka możesz sobie pozwolić?

Certyfikaty SSL zwykle są objęte gwarancją, więc w przypadku włamania lub naruszenia danych, w wyniku luki w certyfikacie, jesteś objęty ubezpieczeniem. Poziomy gwarancji są różne. Niektóre certyfikaty niższej klasy - takie jak DV i kilka OV - pokrywają szkody o wartości nawet 10 000 USD, podczas gdy niektóre certyfikaty wyższej klasy (EV) oferują gwarancje do 1 750 000 USD.

Ogólne zasady

Jeśli prowadzisz bloga lub osobistą witrynę e-commerce, prawdopodobnie wystarczający jest certyfikat SSL DomainValidation (DV). Jest on szybko wystawiany na podstawie weryfikacji własności domeny, bez dodatków i zapewnia podstawowe szyfrowanie. Jeśli uwierzytelnienie Twojej organizacji jest uzasadnione, ale EV znajduje się poza Twoimi możliwościami finansowymi, dobrym rozwiązaniem jest certyfikat OV (Organization Validation). Zapewnia on więcej uwierzytelniania niż DV i zawiera klikalną dynamiczną pieczęć witryny, dzięki czemu odwiedzający mogą czuć się bardziej pewni, co do prawdziwości witryny. W przypadku witryn e-commerce OV powinno być absolutnym minimum. Jeśli z kolei jesteś marką ogólnopolską lub globalną, chcesz zmaksymalizować zaufanie i konwersje, oraz jasno pokazać klientom, że ich bezpieczeństwo jest jednym z Twoich najważniejszych priorytetów, najlepszym wyborem jest certyfikat SSL o rozszerzonej walidacji (EV). Proces uwierzytelniania jest tutaj najobszerniejszy, przez co wydanie certyfikatu trwa trochę dłużej. Ale warto poczekać. Jedno z badań Tech-Ed wykazało, że EV zwiększa konwersję, gdyż ludzie wolą robić interesy z firmą, która używa certyfikatu EV.

Nadal nie jesteś pewien? Jesteśmy tutaj, aby pomóc.

Najnowsze wpisy

Certyfikaty SSL tylko na rok
08-07-2020 15:37:18

Korzystasz z Safari bądź Chrome? Z dniem 1 września br. Apple i Google nie będą uznawać certyfikatów SSL z okresem ważności powyżej 398 dni. Jak czytamy w oficjalnym stanowisku Apple – skrócenie okresu ważności spowodowane jest troską o bezpieczeństwo użytkowników.

Certyfikaty SSL tylko na rok
Weryfikacja prawa do domeny za pomocą połączenia telefonicznego
03-06-2020 11:45:25

CA/Browser Forum wypracowało nowe metody weryfikacji prawa do domeny. Dotychczas odbywało się to za pomocą wiadomości e-mail, zamieszczenia pliku na serwerze oraz za pomocą DNS TXT. Teraz czas na potwierdzenia prawa do domeny za pomocą połączenia głosowego.

 

Weryfikacja prawa do domeny za pomocą połączenia telefonicznego
Wygasa AddTrust - zewnętrzny CA Root Sectigo
27-04-2020 10:47:05

Sectigo oferowało możliwość podpisywania certyfikatów przy użyciu starszego roota (AddTrust), aby zapewnić obsługę starych systemów i urządzeń. Root ten wygasa 30 maja 2020 r.

Wygasa AddTrust - zewnętrzny CA Root Sectigo
więcej wpisów