Więcej
Jak wybrać odpowiedni certyfikat SSL

Jak wybrać odpowiedni certyfikat SSL

14-06-2019 12:23:12

Strony bez certyfikatu SSL są oznaczane przez przeglądarki internetowe jako “niezabezpieczone”. Pytanie nie brzmi więc “czy zainstalować certyfikat SSL”, ale “który certyfikat jest odpowiedni dla mojej strony?”. Wybór nie tak łatwy jak by się mogło wydawać. Możesz uniknąć wielu komplikacji i osiągnąć sukces online, jeśli Twój wybór będzie przemyślany.

Ile domen i sub-domen potrzebujesz zabezpieczyć?

Pojedyncze certyfikaty SSL zabezpieczają tylko jedną nazwę domenową lub adres URL. Kiedy chcesz chronić wiele domen i sub-domen możesz zamówić wiele certyfikatów. Możesz też wybrać rozwiązanie, które będzie dużo tańsze i jednocześnie ułatwi Ci zarządzanie certyfikatami (ich odnawianiem, ponownym wydawaniem). Idealnym rozwiązaniem jest certyfikat typu Wildcard i certyfikat dla wielu domen, czyli Multi-Domain, lub miks tych dwóch typów: certyfikat Multi-Domain Wildcard. Takie rozwiązanie to realne oszczędności i uproszczone zarządzanie. Wildcard chroni domenę i wszystkie jej subdomeny. Z kolei Multi-Domain chroni jednocześnie wiele domen. Wildcard Multi-Domain chroni zarówno wiele subdomen, jak i domen.

Jak ważna jest weryfikacja tożsamości?

Bez względu na to, jaki rodzaj strony posiadasz, zaufanie jest dziś najcenniejszą walutą online. Wszystkie certyfikaty SSL zawierają szyfrowanie chroniące przesyłane dane, w tym nazwy użytkowników, hasła i dane karty kredytowej. Jedynie musisz zdecydować, jaki poziom uwierzytelniania tożsamości wystarczy, aby Twoi goście czuli się komfortowo bez wątpliwości, że jesteś legalną organizacją, a nie jakąś witryną wyłudzającą informacje. Im wyższy poziom certyfikatu SSL, tym bardziej dogłębna walidacja, tym bardziej widoczne są wskaźniki zaufania wizualnego i większa pewność użytkowników.

Jakie są Twoje cele?

Jeśli Twoja reputacja online jest kluczowym czynnikiem sukcesu, a Twoim celem jest maksymalizacja konwersji, budowanie zaufania to konieczność. Badania pokazują, że 69% kupujących w Internecie szuka przede wszystkim witryn wyświetlających symbole zaufania. Certyfikaty SSL rozszerzonej walidacji (EV) wyświetlają natychmiast rozpoznawalne wskaźniki wizualne, prze co wpływają na wzrost sprzedaży.

Na ile ryzyka możesz sobie pozwolić?

Certyfikaty SSL zwykle są objęte gwarancją, więc w przypadku włamania lub naruszenia danych, w wyniku luki w certyfikacie, jesteś objęty ubezpieczeniem. Poziomy gwarancji są różne. Niektóre certyfikaty niższej klasy - takie jak DV i kilka OV - pokrywają szkody o wartości nawet 10 000 USD, podczas gdy niektóre certyfikaty wyższej klasy (EV) oferują gwarancje do 1 750 000 USD.

Ogólne zasady

Jeśli prowadzisz bloga lub osobistą witrynę e-commerce, prawdopodobnie wystarczający jest certyfikat SSL DomainValidation (DV). Jest on szybko wystawiany na podstawie weryfikacji własności domeny, bez dodatków i zapewnia podstawowe szyfrowanie. Jeśli uwierzytelnienie Twojej organizacji jest uzasadnione, ale EV znajduje się poza Twoimi możliwościami finansowymi, dobrym rozwiązaniem jest certyfikat OV (Organization Validation). Zapewnia on więcej uwierzytelniania niż DV i zawiera klikalną dynamiczną pieczęć witryny, dzięki czemu odwiedzający mogą czuć się bardziej pewni, co do prawdziwości witryny. W przypadku witryn e-commerce OV powinno być absolutnym minimum. Jeśli z kolei jesteś marką ogólnopolską lub globalną, chcesz zmaksymalizować zaufanie i konwersje, oraz jasno pokazać klientom, że ich bezpieczeństwo jest jednym z Twoich najważniejszych priorytetów, najlepszym wyborem jest certyfikat SSL o rozszerzonej walidacji (EV). Proces uwierzytelniania jest tutaj najobszerniejszy, przez co wydanie certyfikatu trwa trochę dłużej. Ale warto poczekać. Jedno z badań Tech-Ed wykazało, że EV zwiększa konwersję, gdyż ludzie wolą robić interesy z firmą, która używa certyfikatu EV.

Nadal nie jesteś pewien? Jesteśmy tutaj, aby pomóc.

Najnowsze wpisy

Firefox wprowadził tryb HTTPS-only
21-01-2021 14:17:11

Pod koniec zeszłego roku na rynku zadebiutowała nowa wersja przeglądarki – Firefox ’83. Użytkownicy znajdą w niej sporo aktualizacji i nowości. Jedną z wprowadzonych zmian, ku większemu bezpieczeństwu i zaufaniu użytkowników, jest tryb HTTPS-Only.

Firefox wprowadził tryb HTTPS-only
Masz androida? Twój Let's Encrypt może nie zadziałać
09-12-2020 14:15:37

Certyfikat Let’s Encrypt może nie zadziałać nawet na co trzecim urządzeniu z systemem operacyjnym Android. W związku z zapowiedzią, w 2021 roku Let’s Encrypt zaprzestanie używać DST Root X3 na rzecz własnego certyfikatu głównego – ISRG Root X1.

Masz androida? Twój Let's Encrypt może nie zadziałać
ECC w szyfrowaniu SSL
07-10-2020 11:28:10

Internet stał się nieodłączną częścią naszego życia. Pracujemy, używając sieci. Robimy zakupy, płacimy rachunki, dokonujemy różnego typu transakcji. Nasze dane wrażliwe, podlegają ciągłej dystrybucji. Jak chronić ich bezpieczeństwo? Odpowiedzią na to są certyfikaty SSL. Śmiało możemy powiedzieć, że są polisą ubezpieczeniową naszych danych.

 

ECC w szyfrowaniu SSL
więcej wpisów