Od listopada zmianie ulegają metody weryfikacji domeny dla realizacji certyfikatu SSL Wildcard. Teraz ubiegając się o certyfikat SSL bądź dokonując jego odnowienia, będziesz musiał wybrać weryfikację domeny za pomocą DNS lub poczty e-mail.
Google Chrome nie spoczywa w walce o wprowadzenie HTTPS jako obowiązującego standardu. Po ostrzeżeniach w pasku przeglądarki przyszła kolej na ostateczny argument, który ma przekonać opornych. I to jeszcze w tym roku.
Pod koniec zeszłego roku na rynku zadebiutowała nowa wersja przeglądarki – Firefox ’83. Użytkownicy znajdą w niej sporo aktualizacji i nowości. Jedną z wprowadzonych zmian, ku większemu bezpieczeństwu i zaufaniu użytkowników, jest tryb HTTPS-Only.
Certyfikat Let’s Encrypt może nie zadziałać nawet na co trzecim urządzeniu z systemem operacyjnym Android. W związku z zapowiedzią, w 2021 roku Let’s Encrypt zaprzestanie używać DST Root X3 na rzecz własnego certyfikatu głównego – ISRG Root X1.
Internet stał się nieodłączną częścią naszego życia. Pracujemy, używając sieci. Robimy zakupy, płacimy rachunki, dokonujemy różnego typu transakcji. Nasze dane wrażliwe, podlegają ciągłej dystrybucji. Jak chronić ich bezpieczeństwo? Odpowiedzią na to są certyfikaty SSL. Śmiało możemy powiedzieć, że są polisą ubezpieczeniową naszych danych.
Na rynku już niebawem pojawi się nowy typ certyfikatu cyfrowego. Pierwszy na świecie certyfikat VMC, bo o nim mowa, wydany został przez DigiCert dla domeny CNN.com. To on właśnie weźmie udział w pilotażu standardu BIMI, jaki zapowiada Google i jego poczta Gmail.
Korzystasz z Safari bądź Chrome? Z dniem 1 września br. Apple i Google nie będą uznawać certyfikatów SSL z okresem ważności powyżej 398 dni. Jak czytamy w oficjalnym stanowisku Apple – skrócenie okresu ważności spowodowane jest troską o bezpieczeństwo użytkowników.
CA/Browser Forum wypracowało nowe metody weryfikacji prawa do domeny. Dotychczas odbywało się to za pomocą wiadomości e-mail, zamieszczenia pliku na serwerze oraz za pomocą DNS TXT. Teraz czas na potwierdzenia prawa do domeny za pomocą połączenia głosowego.
Sectigo oferowało możliwość podpisywania certyfikatów przy użyciu starszego roota (AddTrust), aby zapewnić obsługę starych systemów i urządzeń. Root ten wygasa 30 maja 2020 r.
Korzystasz z bezpłatnego certyfikatu SSL? Twoją witrynę mogą dotknąć poważne konsekwencje. Let’s Encrypt unieważni miliony certyfikatów SSL. Zmiana nastąpi 4 marca 2020 roku. Powodem zaistniałej sytuacji jest błąd autoryzacji CAA.
Google będzie chronić użytkowników Chrome przed pobieraniem niebezpiecznych plików, stopniowo blokując ściąganie ze stron zabezpieczonych certyfikatem SSL załączników korzystających z HTTP.
W czasach wszechobecnej inwigilacji oraz zagrożeń, jakie wiążą się z korzystaniem z Internetu, naturalną wydaje się potrzeba zabezpieczenia korespondencji prowadzonej z użyciem poczty elektronicznej. Do tego celu powszechnie stosowane są certyfikaty S/MIME, a jednym z najpopularniejszych jest certyfikat SSL Sectigo Secure E-mail. Rozwiązanie to pozwala zabezpieczyć konkretne adresy e-mail, dzięki czemu wiadomości są w pełni zaszyfrowane, a firma może ustrzec się przed wyciekiem ważnych danych czy phishingiem. S/MIME to rozwiązanie dedykowane zarówno dla podmiotów gospodarczych, jak i osób, które cenią sobie prywatność.
Jeszcze w tym miesiącu Firefox zablokuje wyskakujące okienka Web Push. Poza marketerami mało kto będzie za nimi tęsknił, bo jak pokazują badania FF aż 97% użytkowników zamyka je lub w ogóle blokuje stronę przed ich ponownym wyświetleniem.
Nazwa firmy w pasku przeglądarki w sposób jednoznaczny identyfikująca właściciela serwisu jest elementem zwiększającym zaufanie do strony, ale uzyskanie samego certyfikatu wymaga nieco więcej działań od samego właściciela serwisu. 7 sekund - tylko tyle trwa wydanie certyfikatu na poziomie EV, jeżeli podmiot ubiegający się o certyfikat spełnia wszystkie wymogi formalne i dopełnił weryfikacji firmy.
Już 22 października 2019 r. Mozilla Firefox - wraz z udostępnieniem nowej wersji 70 - oznaczy wszystkie strony, które nadal nie korzystają z certyfikatu SSL jako "Niezabezpieczone" ("Not Secure").
Google Chrome - najpopularniezjesza przeglądarka internetowa na świecie - zaczyna weryfikować czy strony internetowe zabezpieczone certyfikatem SSL ładują treści zawsze z użyciem HTTPS. Tam, gdzie dojdzie do niezgodności (tzw. mixed content) zawartość będzie blokowana.
Od 3 września 2019 roku przeglądarka Firefox 69 nie obsługuje już niestandardowego elementu HTML, jakim jest keygen ani interfejsu DOM HTMLKeygenElement.
Często można się spotkać z pojęciem TLS czy certyfikatu TLS w zestawieniu z certyfikatem SSL. Jakie są różnice między nimi i czy można te nazwy stosować zastępczo?
Jeśli prowadzisz sklep internetowy i chcesz zaistnieć w wyszukiwarce Google z reklamą produktową, zwaną też rekamą z listą produktów (Product listing ads, PLA), musisz zacząć od konta w Google Merchant Center. W tej sytuacji Google wie z całą pewnością, że na Twojej stronie będzie dochodziło do przekazywania wrażliwych danych jak loginy czy dane płatności. Nie ma wątpliwości co do tego, że certyfikat SSL jest wymagany - ale jaki?
Oszustwo phishingowe to rodzaj cyber-ataku z użyciem masowych wysyłek emaili. Za ich pomocą cyberprzestępcy próbują skłonić niczego nie podejrzewające osoby do udostępnienia im swoich poufnych danych, takich jak dane karty kredytowej, PIN, dane dostępowe do konta bankowego, a nawet do dokonania przelewów na fałszywe konta.
Firefox, podobnie jak Google Chrome, podejmuje działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa w Internecie poprzez zachęcenie właścicieli stron do korzystania z certyfikatów SSL. Ta druga najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie właśnie zmieniła sposób, w jaki ostrzega przed stronami bez HTTPS. I jest to mocne ostrzeżenie.
Strony bez certyfikatu SSL są oznaczane przez przeglądarki internetowe jako “niezabezpieczone”. Pytanie nie brzmi więc “czy zainstalować certyfikat SSL”, ale “który certyfikat jest odpowiedni dla mojej strony?”. Wybór nie tak łatwy jak by się mogło wydawać. Możesz uniknąć wielu komplikacji i osiągnąć sukces online, jeśli Twój wybór będzie przemyślany.
Budując zaufanie do firmy lub organizacji, należy pamiętać o konieczności zapewnienia bezpieczeństwa on-line swoim potencjalnym klientom. Jednym z narzędzi służących do zabezpieczenia danych, a tym samym budowania pozytywnego wizerunku organizacji, są certyfikaty SSL. Co do tego nie ma wątpliwości. Od pewnego czasu dostępne są także darmowe certyfikaty SSL, które w zamyśle miały na celu przybliżyć użytkownikom wiedzę na temat szyfrowania danych w sieci. W efekcie niestety niektóre certyfikaty SSL ułatwiły cyber-przestępcom kradzież informacji poprzez phishing, gdyż wydawane były bez weryfikacji kto jest abonentem domeny, nie wspominając już o weryfikacji podmiotu, dla którego certyfikat miał być wystawiony.
Liczba stron zabezpieczonych certyfikatem SSL rośnie z roku na rok. Czy na pewno? A jeśli tak to jak szybko? I czy faktycznie ruch po HTTP przejdzie niebawem do historii? Z pomocą przychodzi najnowsza analiza “Alexa Top 1 Million sites” z lutego 2019 przetworzona przez Scotta Helme - badacza bezpieczeństwa w internecie.
Przyjmujemy, że ostrzeżenie “Niezabezpieczona” jakie Google wyświetla w przeglądarce Chrome przy adresach stron odstrasza. Ale czy faktycznie tak jest? Być może ludzie nie zwracają uwagi na komunikaty w pasku przeglądarki lub ich nie rozumieją? Z pomocą przychodzą badania, które w lutym 2019 r. opublikował realbusiness.co.uk
Phishing to jedno z najpopularniejszych cyber-przestępstw, które mają wpływ zarówno na konsumentów, jak i firmy. W ciągu ostatnich kilku lat wyłudzanie informacji stało się coraz głośniejsze i bardziej wyrafinowane.
25 stycznia obchodzimy Dzień Kryptologii. Z tej okazji chcemy przybliżyć Wam czym jest szyfrowanie SSL i jak je włączyć.
Sectigo, do niedawna znane jako Comodo CA, wchodzi w kolejną fazę swojej transformacji i 14 stycznia 2019 r. zastępuje rooty Comodo CA rootami USERTrust. Dlaczego się tak dzieje i co oznacza to dla klientów Sectigo?
Black Friday otwiera sezon wyprzedaży, które potrwają aż do Nowego Roku. W handlu internetowym od listopada zaczyna się robić naprawdę gorąco. Prezenty od Mikołaja, prezenty pod choinką, prezenty na Gwiazdkę, prezenty z okazji Nowego Roku... nic dziwnego, że każdy chce skorzystać z dobrych promocji. Szansę dla siebie podczas tego okresu dostrzegają także hakerzy.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rok po przejęciu Comodo Group przez Francisco Partners, 1 listopada Comodo CA ogłosiło, że od teraz zmienia swoją markę na Sectigo [czyt. sektigo]. Celem rebrandingu jest spójność w komunikacji firmy i lepsze oddanie czym Comodo teraz faktycznie się zajmuje.
O certyfikatach i nie tylko. Przegląd certyfikatów na pocztę email. Różnice pomiędzy szyfrowaniem PGP a SMIME. Zobacz, co powinieneś wiedzieć, aby skutecznie zabezpieczyć firmową pocztę.
Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA) będąca centrum wiedzy na temat bezpieczeństwa cybernetycznego w Europie, organizuje jak co roku w październiku Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month). Kampania rusza już za kilka dni. Jaki jest jej cel i jak możesz wziąć w niej udział?
We wrześniu nastąpi ostatnia faza wymiany certyfikatów SSL Grupy Symantec. Jest to końcowy etap procesu, który rozpoczął się 1 grudnia 2017 r. i ma na celu dostosowanie certyfikatów Grupy do wymogów przeglądarek internetowych, w tym Google Chrome. Już 13 września...
Certyfikat SSL to niekwestionowany standard bezpieczeństwa online. Powinien zadbać o niego każdy właściciel strony internetowej. Zwłaszcza teraz, kiedy jedna z najpopularniejszych przeglądarek, Google Chrome, zaczyna oznaczać strony bez protokołu https:// jako „NIEZABEZPIECZONE”. Google od dawna stawia na bezpieczeństwo w Internecie i sukcesywnie podnosi jego poziom. Przykładem na to jest stworzony już jakiś czas temu Certificate Transparency.
Jak w lutym br. Google podał na swoim blogu od lipca 2018, tj. od momentu gdy udostępniona zostanie nowa wersja Chrome 68, wszystkie strony, które nie przeszły jeszcze na HTTPS, czyli nie stosują certyfikatu SSL, zostaną oznaczone jako "Niebezpieczne" (ang. "Not secure").
RODO, czyli Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, to obszerna Ustawa, której celem jest lepsza ochrona prywatnych danych obywateli Unii Europejskiej w systemach informatycznych. RODO, ogłoszone już w 2016 r. i obejmujące aż 99 artykułów, wejdzie w życie 25 maja 2018 r. Co ważne...
Dowiedz się dlaczego certyfikaty SSL mogą być wydawane maksymalnie na 2 lata. Przedstawiamy kluczowe daty w historii szyfrowania SSL i ważkie powody decyzji.
W listopadzie br. pisaliśmy o konieczności wymiany certyfikatów SSL wydanych przez Grupę Symantec. Poznaj terminy, w jakich należy na nowo wystawić swoje certyfikaty.
Większość udziałów Urzędu Certyfikacji (CA) firmy Comodo została sprzedana firmie Francisco Partners za nieujawnioną kwotę.
Niedawno grupa Symantec ogłosiła, że DigiCert, wiodący dostawca rozwiązań szyfrowania PKI dla przedsiębiorstw, przejmuje oprogramowanie Symantec's Website Security i powiązaną działalność PKI. W odpowiedzi na zmiany w rozpoznawalności przez przeglądarki grupa Symantec udostępnia opcję ponownego wydania certyfikatów SSL z nową infrastrukturą, w tym obszarze współpracując z Digicert. Certyfikaty będą działać tak samo, jedynie zmienia się zaplecze łańcuchów szyfrowania.
Z dniem 1 marca 2018 r. Urzędy Certyfikacji zaprzestaną wydawanie 3-letnich certyfikatów SSL walidacji OV i DV. Ponowne wydania (reissue) po 28 lutego 2018 r. będą miały ważność nie dłuższą niż 27 miesięcy niezależnie od tego na jaki okres wydano oryginalny certyfikat. Jeśli stosujesz certyfikaty wydane na 10 lat i dokonasz ich ponownego wydania Urząd Certyfikacji (CA) będzie zmuszony skrócić ich okres ważności.
SiteLock to niezwykle skuteczne narzędzie w walce ze złośliwym oprogramowaniem. Codziennie skanuje stronę WWW w poszukiwaniu malware, a w przypadku jego wykrycia natychmiast je usuwa, zanim stanie się ono przyczyną poważnych problemów. SiteLock daje pełną widoczność zmian, które mają miejsce na stronie - informuje o każdej modyfikacji pliku.
We wrześniu br. pisaliśmy o obowiązku wystawców certyfikatów SSL, którzy od 8 września 2017 muszą weryfikować CAA w rekordach DNS klientów proszących o wydanie SSL. Jeśli jesteś administratorem stron teraz w Twoich rękach znajduje się dodatkowe narzędzie ochrony przed nieprawidłowym wydaniem certyfikatu.
Zgodnie z wymaganiami zawartymi w CA/Browser Forum od dnia 8 września 2017 wystawcy certyfikatów SSL będą weryfikować rekordy CAA w rekordach DNS klientów ubiegających się o wydanie certyfikatów SSL.
DigiCert – wiodący dostawca rozwiązań do szyfrowania i ochrony tożsamości przedsiębiorstw – ogłosił właśnie przejęcie od Symantec całego działu ochrony stron www (Symantec’s Website Security), w tym SSL/TLS i jednostki zajmujące się IoT (Internet of Things). Transakcja warta 950 mln. dolarów ma zostać zamknięta do końca roku 2017.
Jeśli prowadzisz biznes w internecie z pewnością korzystasz z Google AdWords. Być może jest to jedno z głównych źródeł ruchu na Twojej stronie, dlatego ostatni komunikat jaki chciałbyś zobaczyć to "Twoje konto zostało zawieszone...". A jednak, możesz się go spodziewać jeśli Twoja strona nie została zabezpieczona certyfikatem SSL.
Google słynie z promowania idei bezpiecznego Internetu. W 2014 ogłosił, że certyfikat SSL staje się kolejnym elementem algorytmu wyszukiwarki, a obecnie wprowadza następną ważną zmianę. Ważną szczególnie dla e-sklepów.
Rośnie tempo rozwoju H88 S.A. – spółki powstałej poprzez połączenie kilku dużych marek hostingowych (m.in. Hekko, Super Host, Ogicom). Podmiot kontynuuje inwestycje i przejmuje dwie znane marki: Domeny.pl oraz IONIC wraz z należącą do nich największą międzynarodową platformą CertyfikatySSL.pl.
WoSign - jeden z największych dostawców certyfikatów cyfrowych w Chinach, właściciel izraelskiego urzędu certyfikacyjnego (certificate authority, CA) StartCom – ma nie lada problemy z przeglądarką Mozilla. Wszystko zaczęło się od serii nieszczęsnych incydentów związanych z bezpieczeństwem, w tym wydania certyfikatów SSL/TLS dla podstawowych domen GitHub właścicielowi subdomeny na tym portalu.
Za 4,65 miliarda dolarów Symantec – lider rynku cyber-bezpieczeństwa posiadający oddziały w ponad 40 krajach na całym świecie - przejął Blue Coat - firmę z tej samej branży, choć o innej specjalizacji. Jakie są przyczyny tego przejęcia?
Poprosiliśmy Elżbietę Kornaś - Sales Director w firmie Domeny.pl, eksperta w swojej dziedzinie, o wypowiedź na temat Certyfikatów SSL i ich wpływu na budowanie relacji z klientem. Zapraszamy do przeczytania jej wypowiedzi.
Wakacje sprzyjają wypoczynkowi. Pamiętajmy o bezpieczeństwie, także tym w cyberprzestrzeni. Nasze dzieci są szczególnie narażone na ataki online, nie wiedzą jakie zagrożenia czyhają na nie. Pomyśl sam o zagrożeniach i porozmawiaj ze swoim dzieckiem!
Thawte jest jednym z nielicznych vendorów spoza USA. Dzięki długoletniej obecności na rynku, wystawca opracował produkty dla wszystkich możliwych typów działalności internetowej. Dzięki czemu jest mocnym konkurentem dla Stanów Zjednoczonych.
Godny zaufania i szeroko znany provider certyfikatów SSL jest teraz dostępny w naszej ofercie. Sprawdź już teraz certyfikaty SSL o silnej walidacji OV i EV, które spełniają wymogi nawet najbardziej restrykcyjnych polityk bezpieczeństwa.
Okazuje się, że firmy, które używają darmowych certyfikatów powinny to przemyśleć. Jak podkreśla firma zajmująca się bezpieczeństwem „Trend Micro”, darmowy Certyfikat SSL może nie gwarantować bezpieczeństwa witrynie.
Może zadajesz sobie pytanie, po co właściwie jest Ci potrzebny certyfikat SSL. Jeśli tak - koniecznie przeczytaj.
Tym razem celem ataków były strony internetowe tajskiego rządu. W środę (30.09.2015) o 22:00 lokalnego czasu kilka witryn rządowych zostało odciętych od Internetu.
Wiodący certyfikat Thawte® SGC SuperCert został wycofany z oferty sprzedawcy – firmy Thawte®, ze skutkiem natychmiastowym.
Na oficjalnym blogu projektu Firefox dotyczącym bezpieczeństwa przeglądarki znalazła się informacja o skupieniu wysiłków na ograniczeniu użycia protokołu HTTP na rzecz HTTPS. Oznacza to, że Firefox właśnie wykonuje krok w kierunku w pełni szyfrowanemu, czyli bezpieczniejszemu, Internetowi.
W związku z wejściem w życie wytycznych CA/Browser Forum (CA/B) nie będzie możliwe już wystawienie certyfikatu SSL dla adresów IP oraz wewnętrznych nazw serwera (Server Internal Names), jeżeli jego ważność przekracza datę 1 listopada 2015.
Zgodnie z informacją serwisu w3techs.com Comodo wyprzedziło dotychczasowego lidera światowego rynku SSL, którym była grupa Symantec (w tym GeoTrust, Thawte i Verisign).
OpenSSL wydał cztery poprawki dla nowych luk bezpieczeństwa wychwyconych dla wersji 1.0.1 oraz 0.9.8. Poprawki dotyczą w sumie 8 luk , z których dwie są oceniane jako umiarkowane i uważane za niskiego ryzyka.
Jeden z największych dostawców łączności na pokładzie samolotu jest oskarżany o stosowanie praktyk przypominających ataki man-in-the-middle. Firma Gogo wydała fałszywe certyfikaty SSL tłumacząc się, że były one przeznaczone głownie w celu transmitowania i pobierania ciężkich plików.
Czas świąteczny to ciągła gonitwa za ofertami. Sklepy namawiają zainteresowanych do zakupów poprzez organizację wyprzedaży. Klienci kupują wszystko – bo jest tanio, często nawet produkty niepotrzebne.
Z uwagi na wiek protokołu SSL wersji 3, który wynosi już ponad 18 lat, część zastosowanych w nim rozwiązań może być już przestarzała.
W ramach podnoszenia bezpieczeństwa w Internecie, Google zamierza obniżać w swoich wynikach pozycje stron www, które nie zapewniają szyfrowania SSL.
Robiąc zakupy online, korzystając z bankowości internetowej, czy też logując się do serwisów społecznościowych można zauważyć, że adresy większości z tych stron różnią się od standardowych. Zamiast od http:// zaczynają się od https://, a pasek adresu jest zielony. Co sprawia, że już na pierwszy rzut oka strony te są tak wyjątkowe?
Końcówka tygodnia upłynęła dla nas pod znakiem HostingCon China, które odbyło się w dniach 22-23 maja w Szanghaju.
Heartbleed, znany również jako CVE-2014-0160 to luka w bibliotece OpenSSL, która umożliwia kradzież informacji zabezpieczonych protokołem SSL/TLS.
W tym tygodniu wzięliśmy udział w WHD.global 2014, ważnej imprezie dla branży hostingowej, która odbyła się w Rust w Niemczech.
Phishing: Działanie mające na celu próbę zdobycia informacji, takich jak nazwy użytkowników, hasła i szczegóły dotyczące kart kredytowych podszywanie się pod zaufane miejsca w elektronicznej komunikacji.
Obecności certyfikatu SSL nie da się przecenić, szczególnie w przypadku stron, które przetwarzają wrażliwe dane. Przedstawiamy dziesięć ważnych faktów, o kórych należy wiedzieć w trakcie zakupu certyfikatu SSL.
Jak zapewne wielu z nas wie, firmy coraz częściej używają technologii Active Management Technology (AMT) do zdalnego sterowania i zarządzania swoimi sieciami komputerowymi. W odpowiedzi na ten wzrost zainteresowania niektórzy dostawcy certyfikatów, włącznie z Comodo wypuścili nowe certyfikaty AMT SSL, które zostały stworzone specjalnie pod kątem zdalnej konfiguracji serwerów Intel vPro.
Wielu klientów często nas pyta, czy istnieje rozwiązanie zabezpieczające stronę internetową razem z subdomenami. Szybka i prosta odpowiedź brzmi: tak. Właśnie tak działa certyfikat Wildcard SSL, któy z definicji zabezpiecza główną domenę i subdomeny. Na przykład, jeżeli twoja strona to www.certyfikatyssl.pl, certyfikat wildcard zabezpieczy domenę główną (www.certyfikatyssl.pl) wraz z subdomenami (us.certyfikatyssl.pl, secure.certyfikatyssl.pl, admin.certyfikatyssl.pl itd.).
Dane z kart kredytowych 20 milionów obywateli, prawie połowy wszystkich Koreańczyków, zostały skradzione i sprzedane firmom marketingowym.
Microsoft poinformował, że jeden z fałszywych programów antywirusowych używa co najmniej kilkunastu skradzionych certyfikatów do podpisywania oprogramowania (code-signing), co wskazuje, że cyberprzestępcy są coraz bardziej niebezpieczni w swoich działaniach.
Temat bezpieczeństwa w sieci jest ciągle żywy i zapewne jeszcze przez długi czas, takim pozostanie. Media, ciągle podają informacje o wycieku danych osobowych i haseł w sieci. Jest jednak kilka efektywnych sposobów, by się przed tym uchronić. Należy postępować, zgodnie z kilkoma regułami, dotyczącymi zachowań i przyzwyczajeń, aby utrudnić cyberprzestępcom potencjalny atak. Na co należy uważać?
Świetne wieści napłynęły do nas z obozu Microsoftu. Firma oficjalnie potwierdziła kilka tygodni temu, że nareszcie doczekamy się szyfrowania wiadomości mailowych w pakietach Office 365. Dodatek zostanie wypuszczony już w I kwartale 2014 roku i będzie dostępny do pobrania dla każdego użytkownika za darmo.
W zeszłym tygodniu Google wydało najnowszą edycję swojego systemu operacyjnego Android, oznaczonego numerem 4.4 i nazwanego KitKat. Jak wiele zmieniło się w najnowszej wersji i czy zmiany te będą odczuwalne dla użytkownika?
Zakupy w Internecie biją rekordy. Według badań TNS Polska w marcu 2013 roku 43% Polaków wybrało ten sposób nabycia wymarzonych produktów. Dlatego coraz większego znaczenia nabiera w zakupach on-line bezpieczeństwo.
Na podstawie umowy zawartej między Unizeto Technologies, a firmą Domeny.pl certyfikaty SSL wystawiane przez CERTUM znalazły się w ofercie platformy sprzedaży zabezpieczeń online – CertyfikatySSL.pl.
Kim Dotcom oferuje nagrodę w wysokości 10.000 Euro (13.600 dolarów) dla każdego, kto zdoła złamać szyfr kryptograficzny strony internetowej Mega - niedawno otwartej usługi dysku sieciowego.
Ruszyła III edycja konkursu Bezpieczny eSklep. Celem konkursu jest promowanie dobrych praktyk w e-handlu: wiarygodności, jakości i rzetelności. Udział w konkursie jest dobrą okazją do promocji swojego sklepu internetowego. Stanowi również potwierdzenie wysokiego poziomu świadczonych usług.
Nowe zjawisko - BYOD (Bring Your Own Device) - polega na korzystaniu przez pracowników ze swoich prywatnych urządzeń, takich jak laptopy i smartfony wewnątrz sieci firmowych. Według badań Virgin Media Business jest to coraz powszechniejsza praktyka. W Wielkiej Brytanii 51% sieci firmowych było zagrożonych przez ten proceder w 2012 roku. Szczególnie narażone były mniejsze firmy.
Większość e-sklepów posiadających certyfikaty SSL nie umieszcza na swoich stronach znaków bezpieczeństwa - wynika z raportu „Bezpieczeństwo zakupów w polskich sklepach internetowych” serwisu CertyfikatySSL.pl.
Jutro odbędą się we Wrocławiu III Targi eHandlu - miejsce, w którym można zobaczyć, usłyszeć i wypróbować prawdziwy e-commerce zarówno od strony dostawcy usług jak i sklepu internetowego.
17 października odbyła się wrocławska edycja konferencji "BIN GigaCon – Bezpieczeństwo i niezawodność systemów informatycznych". Zaprezentowaliśmy na niej rozwiązania dotyczące ochrony informacji prywatnych w Internecie. Sprawdziliśmy też, jak są zabezpieczone systemy uczestników.
Krótkie klucze szyfrowania to wszystkie poniżej 1024-bitów. Brak tolerancji dla słabych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo ma na celu zwiększenie ochrony użytkowników, ale przede wszystkim wycofanie przestarzałych norm z obiegu i przejście na silniejszą długość szyfrowania.
Niemal 70% sklepów nie jest odpornych na najczęściej występujące cyberataki, a tylko 24% może pochwalić się odpowiednio zainstalowanymi zabezpieczeniami, chroniącymi dane klientów. Takie wnioski płyną z tegorocznej edycji raportu "Bezpieczeństwo zakupów w polskich sklepach internetowych".
Największy polski serwis oferujący certyfikaty SSL - CertyfikatySSL.pl - wzbogacił się o kolejnego ważnego wystawcę - szwajcarski SwissSign.
Dzisiaj nasza oferta powiększyła się o produkty nowego prestiżowego wystawcy z Szwajcarii. Do wyboru są certyfikaty wszystkich typów.
W sierpniu Microsoft wprowadzi aktualizację, po której większość systemów będzie odrzucać połączenia szyfrowane kluczem krótszym niż 1024-bit.
Brak aktualizacji systemu i używanych programów może ściągnąć na nas wiele zakłóceń w pracy komputera - od spowolnionego trybu, po wszelkiego rodzaju wirusy i ataki hakerów. Obecnie wielu przekonało się o tym, padając ofiarą trojana UKASH. Infekuje on głównie komputery, które nie posiadają najświeższych aktualizacji - nie tylko systemu, ale także każdego z używanych programów. Zaatakuje jeszcze niejednokrotnie, bo jak mówią najnowsze statystyki: aż 40% internautów odrzuca aktualizacje.
Od dziś w serwisie CertyfikatySSL.pl można korzystać z automatycznej zmiany formatów SSL. Konwerter stanowi kolejną funkcjonalność, która ułatwia obsługę certyfikatów.
Amerykański portal gromadził hasła swoich użytkowniku w zwykłym pliku tekstowym bez żadnych zabezpieczeń szyfrujących.
Symantec ogłosił zmiany w sposobie wydawania certyfikatów SSL. Dotyczą one certyfikatów chroniących domenę (tzw. standard) i podpisywania oprogramowania (Code Signing).
Każdy z nas niemal codziennie napotyka w Internecie mniejsze lub większe zagrożenia bezpieczeństwa. Najczęściej są to wirusy, zainfekowane pliki i próby wyłudzenia danych.
Raport podsumowujący zagrożenia bezpieczeństwa internetowego w 2011 r. pokazuje, że certyfikaty SSL nadal są traktowane przez specjalistów z branży IT jako jeden z podstawowych elementów ochrony danych. Symantec alarmuje: w ubiegłym roku tożsamość skradziono 232 milionom ludzi.
Trwa wyścig o nowe końcówki adresów internetowych. W ostatnich dniach pojawił się pomysł stworzenia domeny .SECURE. Nazwy rejestrowane z tym rozszerzeniem miałyby w całości obsługiwać połączenia https://.
Dziś rano, klienci logujący się do "bezpiecznych płatności" Sage Pay, napotkali informację o niezaufanym połączeniu i wygaśnięciu ochrony certyfikatem SSL. Zgoda na otwarcie takiej witryny grozi przechwyceniem wprowadzanych na niej informacji.
Niezależna organizacja Trustworthy Internet Movement (TIM) będzie regularnie publikować spis bezpiecznych i niebezpiecznych stron internetowych. Ma to służyć szerzeniu bezpieczeństwa on-line i świadomości zagrożeń wśród internautów.
Specjaliści z WhiteHat Security alarmują o wzmożonej aktywności hakerów i coraz większej ilości zaatakowanych stron internetowych. Okazuje się, że przestępcy są coraz skuteczniejsi, a właściciele serwisów nie wprowadzają zabezpieczeń.
Specjaliści ds. bankowości podkreślają, że kluczowym aspektem każdej operacji finansowej jest bezpieczeństwo. Szczególny wymiar ochrony ma bankowość elektroniczna...
Właściciel CertyfikatySSL,pl wyróżniony "Gepardem Biznesu" - prestiżową nagrodą przyznawaną najszybciej rozwijającym się firmom w Polsce.
Największy w Polsce sklep z certyfikatami SSL udostępnił nowe narzędzia SSL. Użytkownicy mogą teraz sprawdzać m.in. poprawność instalacji certyfikatu SSL, dekodować plik CSR i certyfikat.
Strony z zainstalowanym certyfikatem SSL można rozpoznać na kilka sposobów. Podstawowym znakiem graficznym certyfikatu SSL jest kłódka. To niezaprzeczalny znak bezpieczeństwa on-line.
Kupujemy coraz częściej i coraz więcej. Niezmiennie największy ruch mają sklepy internetowe z książkami, filmami i muzyką.
Za klika tygodni wszyscy zalogowani użytkownicy wyszukiwarki Google, będą automatycznie przekierowywani na bezpieczne połączenie SSL: https://www.google.com.
Jako wyłączny przedstawiciel marki COMODO na Polskę, mamy przyjemność poinformować, że serwis internetowy najnowszej usługi firmy Apple - iCloud.com - chroniony jest certyfikatem EV SSL COMODO.
Nie ma idealnych e-sklepów - taki wniosek płynie z badania zachowań konsumenckich w Internecie. Wszyscy ankietowani napotykają problemy podczas zakupów internetowych.
Brak troski o własne bezpieczeństwo w Internecie jest jak chodzenie nago po ulicy. Osoba taka nic nie może ukryć. Są jednak narzędzia, jak chociażby Certyfikaty SSL, które mogą temu zaradzić.
Wybrane certyfikaty SSL, które wg specyfikacji zabezpieczają jedną domenę, chronią jej dwie wersje. Opcja jest dostępna bez dodatkowych opłat.
Gwarancje certyfikatów VeriSign przekroczyły kwotę miliona dolarów. To pierwszy wystawca, którego wszystkie produkty mają milionowe zabezpieczenia.
Domeny.pl (właściciel CertyfikatySSL.pl) w gronie firm z podwójną certyfikacją - ISO 9001:2008 i ISO/IEC 27001:2005. To międzynarodowa gwarancja wysokiej jakości usług oraz bezpieczeństwa informacji.
GeoTrust - jeden z naszych czołowych wystawców - kolejny raz ulepszył swoje produkty. Tym razem zwiększeniu uległy kwoty gwarancji.
Zamykamy pierwszą dziesiątkę krajów, w których najczęściej dochodzi do infekcji oprogramowania komputerowego.
Coraz częściej organizujemy urlop w Internecie. Dzięki płatnościom on-line wszystko dzieje się błyskawicznie. Oto kilka wskazówek, aby w planowanie wypoczynku nie wkradła się... kradzież.
Brak świadomości użytkowników, rozwijająca się przestępczość internetowa oraz brak zabezpieczeń systemów to podstawowe przyczyny utraty danych w przedsiębiorstwach.
W ubiegłym roku polski rynek zakupów on-line został oszacowany na 3,3 mld euro. Okazuje się, że w Internecie najchętniej kupujemy sprzęt elektroniczny.
Najnowsze dane Microsoftu pokazują, że 1 na 14 plików pobieranych w sieci zawiera szkodliwe oprogramowanie. Hakerzy tak sprytnie je rozpowszechniają, że sami zgadzamy się na ich instalacje.
Visa Europe opublikowała listę norm niezbędnych do zachowania bezpieczeństwa płatności mobilnych.
Na naszej stronie pojawiły się produkty TrustWave. To nowe opcje ochrony danych, płatności, poczty e-mail oraz oprogramowania.
12,5 tysiąca specjalistów przez 3 dni będzie dzielić się najnowszą wiedzą w dziedzinie bezpieczeństwa na targach InfoSecurity w Londynie. Będziemy tam i my.
21% e-sklepów szyfruje e-dane, a tylko 14% chroni je automatycznie. Te wnioski ujawnia raport "Bezpieczeństwo zakupów w polskich sklepach internetowych" serwisów Domeny.pl oraz CertyfikatySSL.pl.
Twitter, jako kolejny gigant po Facebooku i YouTube, udostępnił na swoich stronach bezpieczny protokół HTTPS.
Google stawia na bezpieczeństwo użytkowników i zwiększa liczbę serwisów obsługujących protokół https://. Po albumie Pisaca i poczcie Gmail, szyfrowanie danych będzie wprowadzane na YouTube.
W ostatnich dniach media podały, że klienci co najmniej pięciu polskich banków muszą uważać podczas przelewów elektronicznych. Mogą oni paść ofiarą hakerów.
Laboratorium systemów zabezpieczających Panda Security przedstawiło raport o cyberhandlu danymi do transakcji bankowych. Przestępcy sprzedają skradzione informacje już od 2 USD.
NIST (The National Institute of Standards and Technology) poinformował, że 1024-bitowe certyfikaty SSL nie gwarantują bezpiecznego szyfrowania stron internetowych.
Certyfikat Free SSL Comodo jest darmowym certyfikatem w naszej ofercie. To szansa dla firm i osób prywatnych, aby przekonać się jak działa i na czym polega certyfikacja SSL.
VeriSign osiągnął 44,4 proc. udziału w rynku certyfikatów SSL. Takie dane przedstawiła firma Netcraft w ostatnim badaniu dot. technologii SSL.
66 procent polskich internautów dokonuje transakcji zakupowych on-line (Gemius). Wymusza to stosowanie bezpiecznych technologii przesyłania i gromadzenia danych.
cyber_Folks S.A. – Ustawienia plików cookies
Lubisz dobre ciastka? My też! Niektóre pliki cookies są wymagane do prawidłowego działania strony. Zaakceptuj także dodatkowe pliki cookies, związane z wydajnością usług, serwisami społecznościowymi i marketingiem. Pliki cookie służą także do personalizacji reklam. Dzięki nim otrzymasz najlepsze doświadczenie naszej strony internetowej, którą stale doskonalimy. Udzielona dobrowolnie zgoda w każdej chwili może być wycofana lub zmodyfikowana. Więcej informacji o wykorzystywanych plikach cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności. Jeśli wolisz określić swoje preferencje precyzyjnie – zapoznaj się z rodzajami plików cookies poniżej.