Więcej

Co to jest certyfikat SSL?

Certyfikat SSL to rodzaj zabezpieczenia łączności z Internetem. Dzięki niemu przepływ informacji między przeglądarką a serwerem odbywa się w sposób tajny – nikt poza uprawnionymi do tego osobami nie ma do niego dostępu. Przesyłanie danych jest bezpieczne i profesjonalnie chronione.

 
Certyfikat SSL, w zależności od wybranego typu walidacji, to poświadczenie wiarygodności domeny bądź zarówno domeny, jak i organizacji, na jaką wystawiono certyfikat. Oznacza to, że odwiedzając daną stronę internetową użytkownik ma pewność, że adres jest prawdziwy, a właściciel tym, za kogo się podaje. Dzięki szyfrowaniu danych, dokonując np. zapisu do formularza, masz pewność, że Twoje dane osobowe nie zostaną przechwycone przez cyberprzestępców.
 
Certyfikaty SSL zapewniają:
  • bezpieczeństwo – szyfrowanie połączeń zapewnia bezpieczny przepływ danych;
  • wiarygodność – tożsamość Twojej strony jest potwierdzona;
  • zaufanie – klienci chętniej dokonują zakupów widząc szyfrowanie danych;
  • zgodność z Rozporządzeniem RODO;
  • zgodność z wymogami Google Chrome i Google Ads – przypomnijmy, że od lipca 2018 Chrome strony bez certyfikatu oznacza, jako "Niezabezpieczone".
 
Certyfikat SSL rozpoznasz dzięki obecności w pasku przeglądarki protokołu https://, a także symbolu kłódki. Klikając w jej symbol, możesz sprawdzić szczegóły certyfikatu (uzależnione od poziomu walidacji). W przypadku walidacji DV będzie to nazwa witryny, dla walidacji EV i OV zobaczymy także jego ważność i dane firmy.