Więcej

Jak po wyłączeniu przeglądarki IE 11 zrealizować certyfikaty e-secure email i code signing Sectigo

15 czerwca 2022 przeglądarka Internet Explorer przestanie działać na komputerach z systemem Windows. Wpłynie to na sposób realizacji certyfikatów e-secure email oraz code signing Sectigo. Sectigo nie zamierza zmieniać metody realizacji certyfikatów, która bazuje na CSR generowanych w przeglądarkach (IE 11 i FF 68). W związku z tym po 15 czerwca klienci, którzy zakupili certyfikat z taką metodą realizacji, będą proszeni o korektę w przeglądarce Edge, a konkretnie o włączenie trybu Internet Explorer. Ten tryb można włączyć już teraz.

Aby w przeglądarce Edge włączyć tryb Internet Explorer:

1. w prawym górnym rogu kliknij Ustawienia - trzy kropki obok ikonki użytkownika,

2. wybierz z rozwijanego menu pozycję "Ustawienia".

3. W menu ustawień wybierz pozycję "Przeglądarka domyślna".

4. W sekcji "Zezwalanie na ponowne ładowanie witryn w trybie programu Internet Explorer" kliknij "Zezwalaj", jeżeli nie masz jej ustawionej, a następnie kliknij "Uruchom ponownie". Jeżeli masz już wybraną tę opcję, przejdź do kolejnego punktu.

5. Po przeładowaniu przeglądarki w sekcji "Strony trybu programu IE" kliknij "Dodaj" i wklej tam cały link otrzymany w wiadomości e-mail realizacyjnej certyfikatu:

Otrzymasz widok jak poniżej:

6. Otwórz nową kartę i ponownie wklej otrzymany w wiadomości e-mail link. Zobaczysz komunikat, który należy zatwierdzić:

a) code signing

b) e-secure email SSL

7. Jeżeli widzisz następujący widok, oznacza to, że możesz rozpocząć realizację certyfikatu:

a) code signing

b) e-secure email SSL

8. W przypadku, gdy widok wygląda jak na poniższych zrzutach, proszę jeszcze raz przejść instrukcję. Zalecamy sprawdzić czy domeny są dodane do listy (sekcja "Strony trybu programu IE") i zrestartować przeglądarkę:

a) code signing:

b) e-secure email SSL